Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot
Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot
Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot
Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot
Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot

Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺1.116,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.060,00(KDV Dahil)

Black & White İkili Kahve Seti - Bialetti Moka Pot benzersiz Black & White kahve harmanını İtalyan usulü moka pot cezvesi ile keşfetmenize olanak sunar. Bialetti marka Moka Pot ekipmanları espressoya yakın yoğunlukta 3 fincan kahve sunar. Gri, Kırmızı ve Siyah renk alternatiflerini seçebileceğiniz bu sette Black & White Caffe Superiore ve Gran Crema Toz Kahvelerinin her ikisi de yer almaktadır. Benzersiz Black & White toz kahve çeşitlerini Moka Pot ekipmanı ile deneyimlemek için bu seti tercih edebilrisiniz.

Moka Pot Özellikleri

Bu set elinize ulaştığında içinden 1 adet Bialetti marka 3 fincan hacimli moka pot, 1 adet Black&White Caffe Superiore 250 gram toz kahve ve 1 adet Black&White Gran Crema 250 gram toz kahve çıkacaktır. Brick teknolojisi ile paketlenmiş olan Black&White toz kahveleri ilk açtığınız zaman kavrulduğu günkü tazeliğini hissedeceksiniz. Paketi açtıktan sonra ağız kısmını kapatarak yada kapaklı bir kaba aktarıp kapağını kapalı tutarak buzdolabında muhafaza ederseniz tazeliğini 10 güne kadar koruyabilirsiniz. 

Moka pot ekipmanı alüminyum malzemeden üretildiği için hiçbir zaman bulaşık makinesine atılmamalıdır ve elde yıkarken deterjan kullanılmamalıdır. Kullanmadan önce ve her kullanımdan sonra sadece sıcak su kullanarak elinizde yıkayabilirsiniz. Ardından da temiz bir bez ile kurulamanız gerekir, uzun süreli kullanım için moka pot cezvesi parçalarını ıslak bırakmayınız. 

:

Moka Pot Nasıl Kullanılır?

Moka pot elinize ulaştığında üst ve alt hazneyi tutup birbirine ters yöne çevirerek açın, alt hazne içindeki süzgeci çıkartın. Alt haznedeki valfin en alt seviyesine kadar içme suyu doldurun ve üzerine süzgeci yerleştirin. Bir kaşık yardımıyla süzgeç dolana kadar toz kahveyi ekleyin, kahve üzerine basınç uygulamayın, süzgecin üzerinde kalan fazla kahveyi kaşığın sapıyla sıyırın. Üst hazneyi alt hazneye yerleştirin ve çevirerek sabitleyin. Küçük bir ocak üzerine yerleştirerek üst kapak açık şekilde kahvenin üst hazneye dolmasını bekleyin. Alt haznede ısınan su süzgeç içinden geçerek üst hazneye dolacaktır, hava kabarcığı oluşmadan önce üst kapağı ve ateşi kapatın. Kısa bir süre bekledikten sonra üst haznedeki kahveyi karıştırıp bardaklara koyabilirsiniz. Kahve size sert geliyorsa üzerine sıcak su veya süt ekleyerek de içebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR