Black & White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni
Black & White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni
Black & White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni
Black & White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni
Black & White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni

Black & White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺2.199,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.090,00(KDV Dahil)

Black&White Çekirdek Kahve Seti - Hario Kahve Değirmeni benzersiz Black & White çekirdek kahvelerini çeşitli ekipmanlarda kullanmak üzere istediğiniz oranda öğütmenizi sağlar. Black & White Çekirdek Kahveleri Filtre Kahve, French Press, V60, Chemex, Aeropress ekipmanlarına uygun öğüterek kullanabilirsiniz. Bu set dahilinde Hario Skerton Plus veya Hario Skerton Pro manuel kahve değirmenlerinden birini tercih edebileceğiniz gibi Black&White Çekirdek Kahve çeşidini de Caffe Superiore veya Gran Crema olarak seçebilirsiniz.

Hario Skerton Plus ile Pro Arasındaki Fark Nedir?

Seramik dişlilere sahip olması sebebiyle kahveyi yakmadan öğüten kahve değirmenlerinden Hario Skerton Plus Filtre Kahve, French Press, V60, Chemex, Aeropress ekipmanlarına uygun öğütme sağlarken bu ürünün geliştirilmiş versiyonu olan Skerton pro değirmen kaymaz kauçuk gövdeye, sökülüp takılabilen paslanmaz çelik öğütme koluna, güçlü öğütme millerine sahiptir. Her iki değirmenin parçaları bulaşık makinesinde yıkamaya uygunken 100gr cam haznesi saklama kabı olarak da kullanılabilir.

:

Hario Skerton Plus Değirmeni Nasıl Kullanılır?

Hario Skerton Plus ve Pro seramik millere sahip, çekirdek kahveyi öğütmeyi sağlayan, manuel kullanımlı değirmenlerdir. Bu değirmenlerin kutusu elinize ulaştığında öncelikle parçaları birleştirmeniz gerekir. Hario Skerton Plus değirmen kutusunu açtıktan sonra kaymayı engelleyen kauçuk parçaya cam haznenin tabanını yerleştirin, cam hazne kapağını çıkartarak öğütücü üst parçayı cam hazneye takın, öğütücünün tepesinde yer alan gümüş renkli sıkıştırıcı parçayı çevirerek sökün, öğütücü kolu siyah parça yukarı denk gelecek şekilde yerleştirerek parçayı geri takın, üst hazneye çekirdek kahve koyun ve kolu çevirerek kahveyi öğütün. 120ml kahve için genelde 12 gram kahve öğütülmesi önerilir, her seferinde en taze kahveyi içmek için kullanacağınız kadar çekirdeği öğütmeniz tavsiye edilir. Kahve öğütümü ince yada kalın gelirse değirmenin öğütme ayarını değiştirebilirsiniz. Bunun için öğütücünün tepesinde yer alan gümüş renkli sıkıştırıcı parçayı çevirerek sökün, kolu çıkardıktan sonra iç mekanizmada yer alan gri stoper parçayı çıkartın, çark şeklindeki parçayı daha ince ayarda öğütmek için saat yönünde, daha kalın şekilde öğütmek için saat yönü tersinde çevirerek ayarlama yapın, mekanizmayı kilitleyen stoperi takın, öğütücü kolu yerleştirip sıkıştırıcı parçayı en tepeye geri takın. 

Hario Skerton Pro Değirmeni Nasıl Kullanılır?

Hario Skerton Pro değirmenin kutusunu açtıktan sonra kaymayı engelleyen kauçuk parçaya üst parça ile birleşmiş olarak çıkan cam haznenin tabanını yerleştirin, üst parçaya çekirdek kahveyi koyun ve şeffaf kapağı koyduktan sonra öğütücü kolu üstte kalan çıkıntıya yerleştirin ve çevirerek kahvenizi öğütün. Kutudan ayrı olarak çıkan siyah kapağı cam hazneyi saklama kabı olarak kullanırken tercih edebilirsiniz. Öğütülmüş kahvenin inceliği istediğiniz gibi değilse değirmenin kahve öğütüm ayarını değiştirebilirsiniz. Bunun için değirmenin üst parçasını cam hazneden çevirerek çıkartın. Öğütücü kolun bulunduğu üst kısmı elinizle kavrayarak kol dönmeyecek şekilde sabit tutun ve ana parçayı olduğu gibi ters çevirin, altında gri plastik bir bölüm göreceksiniz, o bölümü saat yönünde çevirerek daha ince, ters yönde çevirerek daha kalın öğütme yapacak şekilde ayarlama yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR