BIALETTI GRİ MOKA POT (3 FİNCAN)
BIALETTI GRİ MOKA POT (3 FİNCAN)
BIALETTI GRİ MOKA POT (3 FİNCAN)

Bialetti Gri Moka Pot (3 Fincan)

Fiyat : ₺999,90(KDV Dahil)

İtalya’da herkesin evinde iki bölmeden oluşan küçük moka cezvelerine rastlayabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan moka cezvelerinde elde ettiğiniz kahve zengin aromalı ve tam gövdeye sahiptir. 1930’ların başlarında İtalya’da icat edilmiş, 1950’den beri Bialetti tarafından üretilen ikonik sekiz kenarlı Bialetti moka cezveleri; alt bölme (silindir), huni şeklinde bir filtre, kahvenin aktığı bir üst bölme ve üst bölmenin altında bir conta ile eklenmiş ikinci, ayrılabilir bir filtreden oluşmaktadır. 
Bialetti Moka Pot (3 Fincan)'un su haznesine sahip bir alt bölmesi vardır. Bu bölmede yavaşça ısıtılan su, 2 atmosferlik buhar basıncıyla yükselerek filtrede bulunan toz kahvenin içinde geçer ve kahvenin biriktiği üst bölmede toplanır. Bialetti Moka Pot (3 Fincan)’ın çalışma şekli bu kadar basit olmasına rağmen kaliteli bir moka yapabilmek için oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Deneyim, dikkatli gözler ve doğru şekilde öğütülmüş kahve kullanımı kaliteli bir moka elde edebilmek için en önemli faktörlerdir. 


Bialetti Moka Pot (3 Fincan) ile nasıl espresso hazırlarım?


•    Alt bölmeye işaretli yere kadar olmak üzere soğuk su doldurun. 
•    Huni şeklindeki filtreyi baskılamadan, serbest bir şekilde alt bölmenin üstüne yerleştiriniz ve toz kahveyi ekleyiniz. 
•    Üst bölmedeki filtre ve contanın doğru bir şekilde takıldığından emin olduktan sonra iki bölmeyi sağlam bir şekilde çevirerek yerine oturtunuz. (Hem sıkıştırırken hem de sonrasında gevşetmek istediğinizde cezvenin kulbunu zorlayarak herhangi bir işlem yapmayınız.)
•    Ocağınızın en küçük bölmesini kısık bir şekilde yaktıktan sonra moka cezvenizi üstüne yerleştiriniz. (Üst bölmedeki kapağın açık kalması kahvenin ne zaman gelmeye başladığını anlamanız konusunda size yardımcı olacaktır.)
•    Kahveniz üst bölmedeki alana doğru çıkarken dikkat etmeniz gereken husus hava kabarcığı oluşmadan hemen önce cezvenizi ocaktan çekmeniz. Bu şekilde kahvenin sadece kaliteli kısımlarını elde etmiş olursunuz. 
•    Bir süre bekledikten sonra kahvenizi karıştırıp afiyetle içebilirsiniz. 
•    Alüminyum döküm malzemeden üretilmiş olan moka cezvenizi asla bulaşık makinesinde veya sabun türevi bir malzeme ile yıkamayınız, ılık suda durulamanız yeterli olacaktır. 

:
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR